18. ODDÍL - TEMPLÁŘI

Čtvrtek - 16:30 - 18:30 hodin, chlapci 10 - 14 let, klubovna za Baťovou nemocnicí

Chlapci ve věku 10 - 14 let

Internetové stránky oddílu - www.skauti-zlin.cz

Nábor do oddílunabor.skauti-zlin.cz

Jsme chlapecký skautský oddíl, který si říká Templáři. V oddíle je 21 chlapců (skautů) ve věku mezi 12 - 14 rokem. Fungujeme od roku 1999 a jsme jeden z oddílů skautského střediska Impeesa Zlín. Oddíl bychom rádi rozšířili o chlapce ve věku 10 - 14 let.

Na vedení oddílu se podílí 5 lidí. Vedoucí Ondřej Hájek, zástupce Aleš Jaroš - Raf, zástupce Tomáš Pekař – Louda, zástupce Ondřej Kusl – Hobit a zástupce Alena Pivodová. Jsou plnoletí a mají dlouholeté zkušenosti jak se členstvím ve skautingu, tak i ve vedení oddílu. Všichni absolvovali několik vzdělávacích kurzů. S přípravou a realizací programů pomáhá 5 starších skautů - roverů.

Jak často se konají různé akce?

Na družinových schůzkách hrajeme hry zábavné, tvořivé i sportovní. Jednou za měsíc vyrážíme na víkendovou výpravu a učíme se poznávat přírodu, zdokonalujeme se v horolezectví, jezdíme na běžky, sjíždíme vodu, účastníme se sportovních turnajů a skautských závodů,hrajeme ve fantasy kostýmech hry v přírodě a účastníme se brigád.

• Družinové schůzky jsou 1x týdně
    • 1x za měsíc jsou výpravy na jeden den až víkend. V létě pod stany s vařením na ohni, v zimě do chat a srubů
    • Mezi tradiční akce např. patří výprava k mohyle Ivančeně s výstupem na Lysou horu, zimní výprava na běžky, či roznášení Betlémského světla
    • O prázdninách pořádáme stanový tábor na 14 – 18 dnů

Kde nás najdete?

Najdete nás na klubovně, která se nachází za Baťovou nemocnicí. Zastávka trolejbusu č. 2 Bartošova čtvrť, po mostě přes řeku do ulice Žabárna mezi zahrádkami. Klubovna je asi po 300m (mapka zde).

Kdo financuje oddíl a středisko?

Většina potřebných financí (nájem klubovny, sportovní vybavení apod.) pokryjí dotace Magistrátu města Zlína. Členské příspěvky činí 850,- Kč za rok. Cena dvoutýdenního tábora bývá cca do 3000,- Kč. Vedoucí nejsou honorováni, mívají pouze slevy na větší akce jako jsou třeba tábory.

Chcete-li se dozvědět víc, ozvěte se na níže uvedené telefonní číslo, emailovou adresu nebo se přijďte podívat na naši schůzku. Další informace na http://www.skauti-zlin.cz!