38. ODDÍL - SMEČKA SEJONIJSKÁ

Chlapci ve věku 8 - 18 let
Internetové stránky oddílu - www.simbik.eu

Na Držkové

Nazdar skauti, hau dakotové, ahóój vodáci, dobrý den neznámí návštěvníci !!

Podrobné informace o našem oddíle můžete najít na http://simbik.eu/

Jsme oddílem s 29-ti letou tradicí, sdružujícím kluky od 8 do 18 let se zájmem o skauting, přírodu, indiány, turistiku, vodáctví, deskové hry, tradiční i netradiční  sporty. Od roku 1990 mají Sejonijská vlčata schůzky v úterý od 16.00 do 18.00, posledních pár let  na klubovně Žabárna, poslední klubovna vpravo. Během schůzek nás může navštívit kterýkoli potencionální bráška a to nejraději ve věku 8 až 10 let. A co potřebuje mít a znát nový člen? Měl by být pracovitý, pravdomluvný, toužit po dobrodružství, mít rád přírodu, být schopen fungovat v kolektivu, pozitivně přístupovat ke všemu a všem okolo sebe, vlastnit čelovku, pohory, batoh, spacák, karimatku a 800,- Kč na rok na úhradu oddílových příspěvků (= příspěvek na činnost, provoz klubovny, pojištění a příspěvek na činnost nadřízených orgánů Junáka).

V současné době máme čtyři vůdce (Aki, Cipísek, Plaváček a Simba), 3 táborové rádce (Lístek, Míša, Vlky), 4 rovery (Káčko, Kubík, Smíšek, Šátek),  26 dětí  a spoustu bývalých vlčat, současných smečkových rodičů a duševně spřízněných podporovatelů.

Pravidleně pořádáme několik zajímavých akcí pro všechny kamarády. Některé mají více jak dvacetiletou historii, jiné zažily jen několik málo ročníků. Ale všechny mají jedno společné - prožili jsme na nich jedny z nejnádhernějších dnů v životě. Sáhli jsme si na nejhlubší dno svých chabých sil a objevili v ostatních kamarádech zcela nečekané hlubiny duše.

O prázdninách trávíme dva, někteří i tři týdny v tipi na našem milovaném tábořišťátku poblíž Valašských Klobouk. Louky, lesy, voda, sluníčko, basebal, fotbal, ringo, didok, koulená, ringázená, volejbal. A taky ohně a ohýnky, písničky, korálky, malování obrázků, malování sebe, chýše včetně té potní, koupání, opalovačka. A samozřejmě příroda, ptáčci a zejména pak volavky, krkavci a káňata, myšičky, myšky a myši, brouci, žáby, pavouci a ryby. A snad taky vaření vynikajících specialit (onuce Jacka Sparrowa, Pirátské koule, Bramboroto), tahání neplavců z vody a vody z potoka, úpaly, bouřky, přívalové deště, vyplavené stany, tropická vedra a bojovníci umírající horkem. A celoroční hra. Tohle všechno můžete prožít a možná ještě víc.

Pokud nám chcete napsat, můžete se obrátit na našeho Velkého otce:
ing. Tomáš Simba Křepelka, Skautská 2, Zlín 12 - Velíková, 763 14
mobil : +420_602114425