“A Scout smiles and whistles under all circumstances.”

- Robert Baden-Powell

Návrat k této tradici se nám vyplatil a akademie byla moc podařená. Jejím smyslem není pouze představení se blízkým, ale také potkání se navzájem ve středisku. Větší akce bývají spíše pro starší, a tak třeba rozrůstající se Bobříky někteří vůbec neznají. A co teprve naši bratři a sestry v Želechovicích!

Proto v sobotu 13. února proběhla opět Středisková akademie. Na malenovické sokolovně se postupně představily všechny zúčastněné oddíly. Po překonání drobných technických problémů se na pódiu objevili naši dva moderátoři, Luke ze Stopařů a Packa z Kroky, a začal nabitý program. Jako první se představily Rebelky z želechovického 11. oddílu. Ty předvedly zhudebněnou pohádku O Šípkové Růžence. Děvčata krásně zpívala, měla moc pěkné kostýmy i rekvizity a celé vystoupení se jim velmi podařilo. Po nich se nám představili Brontosauři z Želechovic, kteří měli vystoupení dokonce cizojazyčné. Pri ich Popoluške sme sa poriane zasmiali. Odpoledne bylo plné nejen scének, ale také her. Protahování provázku pod oblečením byla první. Vítězové sklidili potlesk a už se na podium chystali nejmladší členové našeho střediska. Bobříci z 40. oddílu parádně zazpívali a doplnili zpěv i veselými maskami. Do další hry byli zapojeni i diváci, kteří si mimo jiné nechali zavazovat tkaničky. A už se na jeviště hnaly další děti. Kluci a holky z 12. oddílu Kroky nám předvedli, jak by to dopadlo, kdyby se střetli hrdinové z fantasy světa a světa komiksu. Ještě před přestávkou jsme se pobavili na účet soutěžících hry Riskuj! Tu si nachystaly holky z 35. oddílu Ještěrek. Největší legrace byla, když týmy měly sníst citron. Ty obličeje stály za to! Přestávku mohli všichni využít k občerstvení nebo si mohli vytvořit památku ve fotokoutku. A menší si s radostí nechali pomalovat obličej či se mohli pyšnit "tetováním". Po přestávce následovala největší hra našeho programu od 31. oddílu Stopařů, které se nezúčastnily jen soutěžní týmy, ale také rodiče, sourozenci, prarodiče, tety, strýčkové, kamarádi a všichni, co si naši akademii nenechali ujít. A úplně všichni se podíleli na vzniku nového rekordu. 38. Sejonijská smečka si totiž nepřipravila jen scénku o dalším úžasném vynálezu českého velikána Járy Cimrmana, ale také zajistila vytvoření nejdelšího biologického zesilovače. "Jsme borci!" zaznělo na závěr naší akademie. A byla to pravda.

Fotky z této akce si můžete prohlédnout zde.